رژیم غذایی قلیایی چیست؟

رژیم غذایی قلیایی چیست؟

چکیده :

رژیم غذایی قلیایی، رژیمی است که سلامتی بدن را در سطح سلول تضمین می کند.

با انتخاب مناسب مواد غذایی می توانیم از میزان پسماندهای اسیدی در بدن بکاهیم.

به اشتراک بگذارید

print
چاپ صفحه
send-to-friend
ارسال به دوست
wish
افزودن به لیست علاقه مندی

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 2

رژیم غذایی قلیایی چیست؟

به عنوان متخصص بیوشیمی باید بگویم که بیماری یا سلامتی از سطح سلول آغاز می شود، رژیم غذایی قلیایی، رژیمی است که سلامتی بدن را در سطح سلول تضمین می کند.

بدن ما از به هم پیوستن میلیاردها سلول به وجود آمده است. منبع اصلی حیات و زنده بودن، انرژی تولید شده در سلول هاست. تمامی سلول ها، مواد مغذی را با اکسیژن اکسید کرده و تبدیل به انرژی می کند، وجود این انرژی برای بقا بسیار مهم است اما در جریان این سوخت و ساز، پسماندهای اسیدی بر جای می ماند که باید مثل دود ماشین ها به بیرون رانده شود. دی اکسید کربنی که در حین بازدم از بدن دفع می کنیم گویای این واقعیت است.

در عین حال، عرق کردن، ادرار کردن و مدفوع کردن از راه های دیگر دفع این پسماند های اسیدی هستند. اگر چنانچه پسماندی در بدن نبود نیازی به این شیوه های دفع هم نبود. قلیایی شدن موجب عقب نشینی و کاهش پسماند ها اسیدی می شود. همه می دانیم که اسید با باز خنثی می شود، بدن دوست دارد قلیایی شود و برای این کار مجبور است اسید را ازمیان بردارد. در نهایت با انتخاب مناسب مواد غذایی می توانیم از میزان پسماندهای اسیدی در بدن بکاهیم. زیرا هر ماده ی غذایی بعد از هضم شدن:

  • میزان اسیدی بودن سلول را افزایش داده و به بدن آسیب می رساند
  • یا اینکه قلیایی بودن سلول را بیشتر کرده موجب سلامتی می شود.

رژیم غذایی قلیایی مانند سایر رژیم ها در پی محدود کردن و گرسنگی کشیدن نبوده، بلکه توصیه به افزایش مصرف محصولات قلیایی نسبت به اسیدی می کند و در حقیقت یک رژیم متعادل کننده است.

اسیدی بودن بیش از حد بدن شما می تواند زمینه ساز مشکلات جدی باشد. در واقع، اکثریت قریب به اتفاق مردم احساس می کنند که عدم داشتن انرژی کافی و سلامتی، تنها بخشی از روند عادی  پیر شدن است.

خوردن انواع غذاهای ناسالم، پسماند های حاصل از سوخت و ساز و داروهای مختلفی که در طول سالیان دراز مصرف کرده ایم بدن ما را اسیدی کرده است.

اما اجازه بدهید از شما سوالی بپرسم. آیا شما فکر می کنید که دارو پاسخ مناسبی به مشکلات شماست؟ البته که نه، اگر قرص و دارو و سحر و جادو پاسخ مناسبی برای بیماری ها بودند حتماٌ حال شما بسیار بهتر از الآن بود و احساس خیلی بهتری داشتید.

برای سال های زیادی علم پزشکی نقشی که رژیم غذایی می تواند در سلامتی و بیماری  انسان ها بازی کند را نهی می کرد. اما اخیرا تاکید زیادی به خوردن غذاهای سالم برای پیشگیری از بیماری ها می شود.

یکی از کشفیات هیجان انگیز، تاثیری است که مواد غذایی بعد از هضم در سطح PH  مایعات داخلی بدن می گذارند و آن را اسیدی یا قلیایی می کنند.

PH بدن اگر قلیایی باشد، برای سلامتی بسیار خوب است. صرف نظر از اینکه شما چقدر فعالیت دارید و چقدر در خوردن خود احتیاط می کنید اگر نتوانید تعادل اسید و باز بدن خود را حفظ کنید احساس خوبی در زندگی نخواهید داشت و بیماری بر شما غالب خواهد شد.

مشکل اینجاست که اکثر غذاهای مصرفی ما اسید زا هستند و تجمع این اسیدها در نهایت باعث تخریب ارگانهای اصلی بدن ما می شود.

ما مجبور هستیم که بدن خود را به کار کمتر و مطلوب تر دعوت کنیم. اسیدی شدن زمینه ی مناسبی برای ابتلا به بیماریهای مزمن را فراهم می کند که در حال حاضر بیش از نیمی از جمعیت جهان را درگیر کرده است.

اگر شما اغلب احساس خستگی می کنید این نشانه ی محکمی برای اسیدی شدن بدنتان است و باید با غذاهای قلیایی با اسیدیته بدن مقابله کنید. خوردن غذاهایی قلیایی به تعادل شما کمک خواهد کرد در غیر این صورت باید منتظر یک زندگی با کیفیت پایین و گرفتار بیماری های مزمن تا زمان مرگ باشید.

رژیم غذایی قلیایی چه چیزی به شما هدیه می دهد؟

1-خداحافظی با انرژی پایین، هضم ضعیف، اضافه وزن، درد و بیماری

2-پرانرژی بودن، وضوح ذهنی یا تمرکز بالا، اندامی لاغر و مناسب

3-با بالا بردن سطح انرژی، احساس باور نکردنی به محض بیدار شدن از خواب به شما دست می دهد.

4-مانع از گرفتگی و درد های عضلانی می شود.

5-با ایجاد یک تعادل در رژیم غذایی علاوه بر حفظ سلامتی ، انرژی دوران کودکی در شما زنده می شود.

6-می توانید با 10 ترفند ساده، قلیایی بودن خود را بالا برده و سریعتر وزن کم کنید.

7-هیچ رژیم غذایی چنین نتایج شگفت انگیزی نداشته است و من ضمانت میکنم تاثیرات مثبت آن را در همان هفته ی اول خواهید دید.

 

دکتر عایشه گل چوروهلو، نویسنده ی کتاب "رژیم غذایی قلیایی"

نظرات كاربران

نظرات خود را با ما در میان بگذارید

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

عضویت در خبرنامه سایت

اگر میخواهید آخرین پیشنهادات ما را در ایمیل شخصی خود دریافت کنید در خبرنامه ما عضو شوید.