سلول های سرطانی نمی توانند در محیط قلیایی زنده بمانند.

سلول های سرطانی نمی توانند در محیط قلیایی زنده بمانند.

چکیده :

سلول های سرطانی از غذاهای اسیدی تغذیه می کنند

و در محیط اسیدی به خوبی تکثیر می شوند و رشد می کنند

به اشتراک بگذارید

print
چاپ صفحه
send-to-friend
ارسال به دوست
wish
افزودن به لیست علاقه مندی

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 1

سلول های سرطانی نمی توانند در محیط قلیایی زنده بمانند.

 

سلول های سرطانی از غذاهای اسیدی تغذیه می کنند و در محیط اسیدی به خوبی تکثیر می شوند. بر اثر استفاده از مواد غذایی قلیایی، رشد و تکثیر سلول های سرطانی متوقف می شود. بیماران سرطانی بهتر است که از انواع توت ها و سبزیجات سبز رنگ و میوه هایی مانند موز که سرشار از پتاسیم است استفاده کنند و همه می دانیم که همه ی موارد ذکر شده جزو مواد غذایی قلیایی محسوب می شوند. رژیم غذایی قلیایی با افزایش PH  بدن و کاهش اسیدیته ی آن، انسان را در برابر بیماری سرطان محافظت می کند. بسیاری از طرفداران رژیم قلیایی معتقدند که PH قلیایی نه تنها مانع رشد سلول های سرطانی می شود بلکه حتی می تواند سرطان را درمان کند. مطالعات انجام شده نشان می دهد که سلول های سرطانی و تومورها در یک محیط اسیدی رشد می کنند. هنگامی که سطح اسید کاهش می یابد، آهنگ رشد تومورها هم آهسته ترمی شود. با خوردن غذاهای قلیایی بیشتر، فرصت کمتری به سلول های سرطانی برای رشد و تکثیر داده می شود و در حقیقت محیط قلیایی میزبان خوبی برای مهمانی به نام سرطان نخواهد بود.

سلول های سرطانی نمی توانند در حضور اکسیژن رشد کنند. هنگامی که سطح اکسیژن کم می شود، سلول های سرطانی از فرصت استفاده کرده و تکثیر می یابند. در محیط قلیایی بافت های بدن قادر به نگه داشتن اکسیژن بسیار بیشتری نسبت به محیط اسیدی هستند. بالا بودن سطح قلیایی بدن همچنین باعث می شود سلول ها به راحتی بتوانند پسماند های اسیدی را از خود دور کنند.

مصرف چه چیزهایی در رژیم قلیایی مجاز است؟

مواد معدنی تاثیر زیادی در قلیایی کردن بدن دارند. مثلا مواد معدنی مانند سزیم، پتاسیم، سدیم، کلسیم و منیزیم عملاً موجب قلیایی شدن بدن می شوند. PH طبیعی بدن 7.35-7.45 است، کمی اسیدی بودن خون باعث مشکلات عدیده ای می شود. غذاهای اسیدی اگر به صورت روزمره استفاده شوند می توانند عاملی برای ایجاد بیماری ها باشند.

استفاده ازگوشت در رژیم غذایی قلیایی بر خلاف باورهای عمومی مجاز است. مثلاً گوشت ماهی یک پروتئین قابل قبول است، آجیل خام جایگاه ویژه ای در رژیم غذایی قلیایی دارد. کره شور اسیدی است اما کره بی نمک کمی قلیایی است. آب میوه های تازه کمی قلیایی به حساب می آیند و آب سبزیجاتی مانند هویج و کرفس به شدت قلیایی می باشند.

 

نظرات كاربران

نظرات خود را با ما در میان بگذارید

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

عضویت در خبرنامه سایت

اگر میخواهید آخرین پیشنهادات ما را در ایمیل شخصی خود دریافت کنید در خبرنامه ما عضو شوید.