رژیم قلیایی تنها راز سلامتی است

رژیم قلیایی تنها راز سلامتی است

چکیده :

راز رژیم غذایی قلیایی در اجداد شکارچی ما که از میوه های تازه

سبزیجات و ریشه ها تغذیه می کردند نهفته است. میوه ها و

سبزیجات مورد استفاده توسط اجداد شکارچی ما سطح قلیایی

ایده آل برای زندگی سالم را به ارمغان می آورد.

به اشتراک بگذارید

print
چاپ صفحه
send-to-friend
ارسال به دوست
wish
افزودن به لیست علاقه مندی

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 1

رژیم قلیایی تنها راز سلامتی است.

 

راز رژیم غذایی قلیایی در اجداد شکارچی ما که از میوه های تازه، سبزیجات و ریشه ها تغذیه می کردند نهفته است. آنها در شرایطی که هیچ پزشک و بیمارستانی نبود، در یک محیط خشن با زمین های ناهموار و شکارچیان حیات وحش، مجبور به زنده ماندن بودند. اجداد ما رژیم غذایی خود را در درجه ی اول بر گیاهان خام و غلات وحشی و سپس گوشت حیوانات تنظیم کرده بودند و بعد از ظهور کشاورزی و اهلی کردن حیوانات، عمده غذای آنها شیر و پنیر و دیگر محصولات لبنی بود. میوه ها و سبزیجات مورد استفاده توسط اجداد شکارچی ما سطح قلیایی ایده آل برای زندگی سالم را به ارمغان می آورد.

طرفداران رژیم غذایی قلیایی معتقدند که حدود 75 درصد از بدن ما از آب تشکیل شده است، آب یک رسانه بیولوژیکی مفید است که اجازه می دهد تا مواد مغذی و اکسیژن در خون جریان یابند و سایر فعالیت های بیوشیمیایی به راحتی صورت گیرند. تغییر نژاد بشر و به تبع آن تغییر رژیم غذایی از قلیایی به اسیدی منجر به از دست دادن مواد معدنی ضروری مانند پتاسیم، منیزیم، کلسیم و سدیم شده است. همان طور که باران اسیدی می تواند به جنگل ها آسیب بزند و رودخانه ها را آلوده کند، اسیدی شدن بدن نیز می تواند سلول های بدن و بافت ها را از بین ببرد و علائمی شبیه زنگ زدگی درختان جنگلی را در اطراف رگ ها و شریان های ما انسان ها ایجاد کند که اگر نادیده گرفته شود تمامی عملکرد های سلولی از جمله حمل و نقل مولکولی، تولید مثل و تولید انرژی را مختل کرده و موجب بروز بیماری های جدی می شود.

برای دانلود رایگان فایل تصویری "تشنگی چگونه موجب گرسنگی می شود؟" اینـجــا کلیک کنید و بعد از عضویت در سایت آن را دانلود فرمایید.

عدم وجود مواد مغذی قلیایی باعث می شود مردم در معرض ابتلا به بیماری های مختلف، از جمله دو بیماری قاتل یعنی مشکلات قلبی و عروقی و سرطان قرار بگیرند. مطالعات علمی نشان داده اند که افزایش وزن سیستمیک یا چاقی نیز از عدم تعادل اسیدی قلیایی بدن ایجاد می شود. اگر ما تنها می توانستیم بیماری های مربوط به قلب و عروق را از بین ببریم به طور متوسط 8/9 سال به طول عمر افراد اضافه می شد.

زمانی کهPH  بدن ما از تعادل خارج می شود.

اگر تعادل PH بدن مختل شود، بدن واکنش نشان می دهد و برای بازگرداندن تعادل از دست رفته ی خود تلاش می کند که این امر، منجر به از دست دادن مقادیر فراوانی از مواد معدنی ضروری می شود و زمینه را برای ابتلا به بیماری های مختلف در سالهای بعدی مهیا می کند. راز رسیدن به سلامتی مطلوب در استفاده از مواد غذایی قلیایی است، هدف ما حذف کامل مواد غذایی اسیدی نیست بلکه ترکیبی سخاوتمندانه از مواد غذایی اسیدی و قلیایی است و شما لازم نیست به خودتان گرسنگی بدهید.

رژیم غذایی قلیایی کمک می کند تا شما تبدیل به فردی کاملاٌ سالم شوید، رژیم غذایی قلیایی فقط راهی برای از دست دادن وزن نیست، بلکه در عین حال یک سبک زندگی جدید است. رژیم غذایی قلیایی به خوردن هشتاد درصد مواد غذایی قلیایی و بیست درصد غذاهای اسیدی متمرکز است. بسیاری از پیروان رژیم غذایی قلیایی بر این باورند که انسان های اولیه غذاهای عمدتا قلیایی می خوردند و خوردن گوشت درمواقع نادری اتفاق می افتاده است و همین انتخاب آنها را بسیار سالم و مقاوم در برابر بیماری ها می کرده است.

نظرات كاربران

نظرات خود را با ما در میان بگذارید

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

عضویت در خبرنامه سایت

اگر میخواهید آخرین پیشنهادات ما را در ایمیل شخصی خود دریافت کنید در خبرنامه ما عضو شوید.